Copa Data

Siskon Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, Copa Data’nın 2005 yılından itibaren Türkiye temsilciliği ve distribütörlüğünü yapmaktadır.

Copa-Data , HMI/SCADA  yazılım  piyasasında lider konumundadır. Dünya çapında , tüm otomasyon dallarında 40000’ den fazla sistem kurulumu sayesinde elde ettiği deneyimler ile Copa-Data, bu pazarda öncü durumundadır. Merkez ofisleri Salzburg, Avusturya'da  olan Copa-Data, 80’li yılların ortasından beri HMI/SCADA teknolojisi geliştirmektedir.

 

 

 

 

ZenOn® 6.20

64-Bit PC’ler için HMI/SCADA teknolojisi sunan ZenOn, ayrıca dünyanın ilk çok kullanıcılı HMI /SCADA sistemidir.

CopaData, Windows 64-bit (beta)’in  piyasaya sürümünden kısa bir  süre sonra, HMI/SCADA sistemine uygun ZenOn’u kullanıcıların hizmetine sunmuştur. Windows CE‘den, Server 2003’e tüm Windows platformları ile uygunluğu ile ZenOn, Copadata'yı HMI/SCADA pazarında liderliğini sürdürmesini sağlamıştır.

 

 

 

 

 

Otomotiv Sektöründe:

Gelişmiş network işlevselliği ile tanınan ZenOn, otomotiv endüstrisinin karmaşık gereksinimlerini karşılaması için dizayn edilir. Üretimdeki operasyon makinelerinin çeşitliliği, SQL veritabanları ve ERP yönetim sistemlerine veri akışı ile bütünleşmiş olan ZenOn,  size işlemlerin çeşitli kısımlarının detaylarını sunmakta kolaylık sağlar.

 

 

 

 

 

Enerji Sektöründe:


ZenOn' un eşsiz network teknolojisi ve uzaktan işletme, uzaktan bakım fonksiyonları sayesinde, fabrikanın coğrafik konumundan bağımsız olarak kontrol edilebilmektedir.
Arşivleme ve raporlar, sistemde değerlendirilir ve  bu bilgilere her istasyondan ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

Bir çok üretim dalında :

On-line dil değişimi ve driverların çeşitliliği mekanizmalar açısından önemli bir avantajdır. Donanım bağımsızlığı ile mouse, tuş takımı vb.. alternatifleri kullanabilmektedir. Yüksek veri miktarı olmasına  rağmen güvenilir ve rahat işletim sağlar.
Copa-Data, aralarında AUDI , BMW, HITACHI gibi dünya markalarının da  bulunduğu bir referans listesi ile, daha bir çok kompleks otomasyonlarda kendilerini kanıtlamıştır.

 

 

 

Ayrıntılı bilgi için Copa Data' nın web sitesine bağlanabilirsiniz...


© Siskon Endüstriyel Otomasyon Sistemleri