• 2016-06 | IZKA Projemiz Onaylandı.

IZKA Projemiz Onaylandı.İzka Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı İle Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programları Başladı.
Üniversiteler, belediyeler, kamu kurumları ve organize sanayi bölgelerinin yanı sıra; özel sektörün de faydalanacağı mali destek programında kar amacı güden ve gütmeyen birçok proje öne çıkarken, 2014 Yılı Mali Destek Programı’nın kente ekonomik ve sosyal anlamda değer katması hedefleniyor.
2014 yılında başlattığı destek programlarında başarılı kabul edilen kurum ve kuruluşlara hibe desteği sağlayacak olan İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), proje sahiplerine yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programı’nda toplamda 27 milyon TL verilirken; kent ekonomisine ise 54 milyon TL girdi sağlanması bekleniyor. Projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte sanayi bölgelerinin yatırım yönünden daha cazip hale geleceğini ve ihtiyaç ile beklentilerin de karşılanma yeterliliğinin geliştirileceğini kaydeden İZKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkan Vekili Dr. Fakı Ergül, katılımcılara projelerin uygulama süreci hakkında detaylı bilgiler verdi. Ergül, Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programı ile bilgi iletişim teknolojisi uygulamalarının geliştirilmesi; katılımcılık esaslı akıllı yerel yönetişim uygulamalarının yaygınlaştırılması, kamu ve yerel yönetim hizmetlerinin internet-mobil teknolojiler üzerinden sunulmasını amaçlıyoruz dedi.
54 Milyon TL’lik Girdi Sağlanacak
Her iki programa da toplamda 90 başvuru yapıldığını ve bu başvurulardan Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında OSB’ler, Küçük Sanayi Siteleri ve serbest bölgelerden toplam 15, Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programı kapsamında ise toplam 75 başvuru alındığını kaydeden Ergül, projelerin eş finansmanları da dikkate alındığında Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının tamamlanmasıyla birlikte, toplam 33 milyon TL’nin, Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programı’nın tamamlanmasıyla ise 21 milyon TL’nin İzmir ekonomisine girdi olmasının beklendiğini sözlerine ekledi.
Destek Alacak Kurumlar
Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir İli Koyun Keçi Yetiştirici Birliği, Seferihisar Belediyesi, Menderes Belediyesi, Gaziemir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Aliağa Ticaret Odası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Bornova Belediyesi, İzmir Üniversitesi, Buca Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü,, S.S. Tire Süt Müstahsilleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Narlıdere Belediyesi, İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kiraz Belediyesi, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Valiliği, İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi, Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi, Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Sölgesi, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, Bergama Organize Sanayi Bölgesi, İTOB Organize Sanayi Bölgesi, İZBAŞ, Tire Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi, S.S. İzmir Dökümcüler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi.Egebimtes, Doktar Tarım ve Hayvancılık, Adapa Bilgi Sistemleri, Bimar Bilgi İşlem Hizmetleri, Univera Bilgisayar, E-Çözüm Proje ve Danışmanlık Hizmetleri, Novega Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri, Siskon Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, Teksav Teknoloji,
Copyright 2016 © Siskon Otomasyon Reklam Ajansı İzmir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X