Siskon olarak size özel yazılımlar ve otomasyon çözümleri geliştirmeye devam ediyoruz.
 
Bu amaçla lojistik ve depolama sektöründe görüntüleme amacıyla kullanılan yeni bir ürün tasarladık.
 
Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren ve ilaç lojistiğinin lider şirketlerinden BOMİ Group’un Türkiye deposu için geliştirdiğimiz Kameralı Çoklu Kod Okuma Sistemi ile depoda manuel olarak yapılan uygulamaları otomatize ettik. 
 
BOMİ’nin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarladığımız hat; 3 metrelik bir konveyor, 6 adet SICK marka kamera, operatör ekranı ve el terminalinden oluşuyor.
 
Sipariş listesindeki ürünlerin otomatik olarak kontrol edilmesini sağlayan hat sayesinde süreç hızlandırıldı ve insan kaynaklı hataların önüne geçildi.  
 
Tasarladığımız sistemde; bir operatör içinde 50 adet ürün olan kutuyu konveyore bırakır. Kutu kapalı alana girer ve kameralar görüntü almaya başlar. Birkaç saniye içerisinde datamatrixler okunur, sisteme ve operator ekranına yansır. Sipariş listesi ile karşılaştırılır. Bomi standartlarına uyumluluğu kontrol edilir. Uyumsuz kodlar kırmızı ile gösterilir. Bu durumda hata giderilip tarama işlemi tekrar gerçekleştirilir. Operatörün onayı ile sipariş kapanır.
 
Gerektiğinde el terminali ile manuel olarak ürün eklemesi yapılabilir.
 
Siskon olarak tasarladığımız Kameralı Çoklu Kod Okuma Sistemi ile çözüm ortağımız Bomi’nin depo yönetimi konusunda önemli bir ilerleme gerçekleştirmesine destek olduk. 
 
Farklı sektörlere ve faaliyet alanlarına uygulanabilir durumda olan bu sistem ile siz de iş süreçlerinize değer katabilirsiniz. Markanızı bizimle tanıştırarak Endüstri 4.0 yolunda güvenle ilerleyebilirsiniz. 
 
Siskon olarak geleceği kodlamaya devam ediyoruz.
Copyright 2016 © Siskon Otomasyon Reklam Ajansı İzmir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X