Türkiye’nin ilk biyomedikal temalı teknopark’ı “Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi Esas Sözleşmesi, Rektörlük Senato Salonu’nda imzalandı. DEPARK A.Ş; 7,5 milyon TL sermaye ile kuruldu. 14 hissedarın imza attığı tören, Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşti.

DEPARK Anonim Şirketi’nin imza törenin açılışından konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, DEPARK’ın kuruluşunun 3 Ocak 2013 tarihli Resmi Gazetede yayınlandığını ifade etti. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Füzün, üniversitelerin iki temel görevi olduğunu belirterek, “ Biri araştırma yapmak. Diğeri de eğitim yapmaktır. Üniversiteler toplumla iç içe olmak zorundadır. Bu noktada DEÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi önemli bir işlevi yerine getiriyor. Çünkü Üniversite Sanayi İşbirliği ortak noktalarındandır. 3 Ocak 2013’te teknoparkı kurmuş olduk. 14 ortağımız var. DEPARK’ın toplam sermayesi 7.5 milyon TL, en büyük hisse 5.7 ile DEÜ’nün. Hem İzmir’e hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

DEPARK’IN SERMAYESİ 7.5 MİLYON TL

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi bünyesinde kurulacak Biyomedikal Teknopark'ın, Türkiye'de bu alanda ilk olacağını ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgören, “İnciraltı Sağlık Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan tesisimize 80 Milyon TL’lik yatırım yapıldı. Tınaztepe’deki yere 10 Milyon TL’lik yaptırım yapıldı. DEPARK’ın toplam sermayesi 7.5 milyon TL’dir. DEÜ, 5.7 milyon TL en büyük hissedarı. 14 hissedarı bulunuyor. Nisan ayında prefabrik olarak Balçova Sağlık Kampusunda konuşlanıyoruz. Mayıs ayında da Tınaztepe’deki hayata geçiyor” bilgilerini verdi.

HİSSEDARLAR

Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi Anonim Şirketi; DEÜ, Katip Çelebi Üniversitesi, Arkas Holding A.Ş., Artı Mobil İlet. Tel. Bil. Teks, San., Mazhar Zorlu Holding A.Ş., Siskon, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Ekonomi Üniversitesi , Kemalpaşa OSB, BYSE Bilg. Mertsel Ecza Deposu San. Tic. Aş, NETSİS, Kırkpınar Turizm, Nucleus Sağlık Ürünler Tanı. Bis. San. Tic. LTD’den oluşuyor.
Copyright 2016 © Siskon Otomasyon Reklam Ajansı İzmir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X