• Lezita - Süreç Veri Toplama ve Alarm Yönetimi
Üretim sahası, yardımcı tesisler, mal kabul alanları başta olmak üzere fabrika genelinde bulunan 325 noktadan, sıcaklık, basınç, tüketim, soğutma odaları kapılarının açık-kapalı kalma süresi gibi birçok noktadan veriler toplanmaktadır.
Fabrika genelinde 14 farklı loksayonda Beckhoff veri toplama panolarının montajı yapılmıştır. Veri toplama panoları TCP/IP üzerinden fabrika yerel ağına dahil edilmiştir.
PLC-Server arası haberleşme durumları, PLC -Giriş-Çıkış Modüllerinin anlık durum ve değerleri, diagnostik ekranlarından izlenebilmektedir.
Kullanıcıların yetkisi dahilinde veri toplanan tüm noktalar için alarm alt limit-üst limit tanımları yapılmakta, alarm durumu oluştuğunda sesli ve görsel ikazlar başta olmak üzere, alarm bildirim sistemi sayesinde de belirlenen kullanıcılara mail atılmaktadır.
Alarm oluşan kanallar, üretim sahasında mevcut bulunan 3 adet TV ünitesi üzerinden de anlık olarak izlenebilmektedir.
Proses verileri zaman bazlı olarak kayıt altına alınırken, alarm verileri olay bazlı olarak kayıt altına alınmaktadır. Alarmların başlangıç ve bitiş zamanları, hangi kullanıcı tarafından tanımlandığı, hangi kullanıcı tarafından resetlendiği gibi veriler kayıt altına alınmaktadır.
Uygulama çoklu dil seçeneğine sahip ve Web tabanlıdır.

Yazılım ve Donanım Entegrasyonları
 
             
    
 
Copyright 2016 © Siskon Otomasyon Reklam Ajansı İzmir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X