Fabrika otomasyonu ve işlem kontrol teknolojileri konusunda bir teknoloji şirketi olarak faaliyet gösteren Siskon Otomasyon, eleman kadrosuna yaptığı yatırımlarla genişliyor. Genişleyen kadrosu nedeniyle yeni bir ofise taşınan şirket, yıl sonuna kadar da yeni eleman alımı yapmayı planlıyor. 
Firmalarının mühendislik, fabrika otomasyonu, makina otomasyonu, veri toplama ve proses kontrol konularında uzman ve 1997 yılından beri birçok sektörde deneyim sahibi bir kurum olduğunu belirten Siskon Otomasyon Genel Müdürü Muvaffak Amasya, Beckhoff (Almanya), SoftwareToolbox (USA), Leuze (Almanya), Axiomtek (Tayvan) ve Copa Data (Avusturya) firmalarının Türkiye distribütörlüğünü ve çözüm ortaklığını yaptıklarını kaydediyor. Çözüm ortağı ve distribütörü olduğu firmaların ürünleri yanında kendi ürettikleri IPC, operator panel, panel PC, PLC, giriş çıkış birimleri, servo motorlar, optik endüstriyel sensörler, otomatik tanımlama sistemleri, güvenlik sensörleri ve sistemleri, SCADA ve HMI yazılımlarını da projelerinde kullandıklarını aktaran Amasya, ürünlerin projelerde kullanımıyla birlikte direk satışının yapıldığını da belirtiyor. 

“Projelerin tümünde esas olarak müşterilerinin isteklerini dinlemekte ve onların isteğine en uygun çözümleri önermeye özen göstermekteyiz. Bu nedenle yapabilecekleri işlerin tümünü bütün müşterilere uygulamak yerine, ihtiyacı olan müşterilere kullanabilecekleri özellikleri öneriyoruz” diyen Amasya, bu nedenle projelerinde veri toplama ve analizi, uzaktan erişim ve kontrol, müşteri ihtiyaçlarına özel yazılım ve otomasyon çözümleri, makina otomasyonu, sistemlerin mevcut kullanılan programlarla entegrasyonunun sağlanması, eğitim, ürün satışı, teknik destek ve danışmanlık işlemlerinin bir kısmını ya da tümünü uyguladıklarını anlatıyor. 

2010 yılının şubat ayında 2 yüksek mühendis, 9 mühendis ve 3 teknik elemana ulaşan kadrosu nedeniyle daha büyük bir ofise taşındıklarını hatırlatan Amasya, faaliyetlerini İYTE teknopark ofisi ve Hatay merkez ofisi olmak üzere 2 ofiste sürdürdüklerini aktarıyor. Kadrolarını genişletmek için mühendis arayışlarının devam ettiği bilgisini de veren Amasya, yıl sonuna kadar en az iki mühendisi daha bünyelerine ekleyeceklerini açıklıyor. “Gelecek enerjide”

Yoğunlaşmayı planladıkları yeni alanlar hakkında da bilgiler veren Amasya, “Siskon Otomasyon geleceğin enerjide olduğu düşüncesiyle makinaların enerji tüketimlerinin incelenmesi amacıyla elektrik, doğalgaz ve su sayaçlarından veri toplamaya yönelik marka ve modelden bağımsız yazılım ve donanım ürünleri üzerinde çalışmaktadır. Şu ana kadar birçok enerji analizörü ve sayaçtan verilerin toplanarak raporlanması üzerine projeler geliştirmiştir. Bunun yanında firmaların talepleri doğrultusunda makina revizyonu, proses otomasyonu ve mevcut sistemlerle entegre çalışacak sistemler üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir” diyor.

Siskon’un 2004 yılından beri birçok farklı ülkeye otomasyon ve yazılım ihracatında bulunduğunu ve işlerin müşteriler tarafından beğenilmesi sonucu sürekli ihracat yapan bir firma profiline kavuştuğunu ileten Amasya, şirketlerinin birçok firmanın temsilcisi olması nedeniyle ithalat konusunda da oldukça iyi bir portföye sahip olduğunu kaydediyor. “Yüksek hız öne çıkacak”

Gelecek dönemlerde yüksek kalite ve yüksek hıza sahip otomasyon ürünlerinin piyasada daha çok aranacağını söyleyen Amasya, “Bu şekilde Siskon’un temsilcisi olduğu Beckhoff firmasının ön plana çıkması ve dolayısıyla bu tarz uygulamaların artması iş potansiyelini de arttıracaktır. Dünya üzerindeki en hızlı PLC sistemleri üzerine çalışan, PC işlemcisini PLC olarak kullanan Beckhoff tarafından geliştirilen Ethercat protokolü şu ana kadar endüstriyel ortamda kullanılan en hızlı haberleşme altyapısını sunmaktadır. Aynı zamanda temsilcisi olduğumuz bir diğer firma olan Leuze Electronics de optoelektronik sensörler, otomatik tanımlama, görüntü işleme, veri transferi ve lazer mesafe ölçüm sistemleri üzerinde çalışmaktadır. Aynı zamanda iş ve makina güvenliği alanında da ışık bariyer ve perdeleri, lazer alan tarayıcılar gibi ürünleri geliştirmekte ve sektöründeki yenilikçi ve geleceği gören firmalar arasında yer almaktadır. İş güvenliğinin yasalarla arttırılmaya başlanması nedeniyle bu tarz sensör gereksinimlerinin de artacağı ve kullanımının zorunlu olacağı düşünülürse iş potansiyeline etkisi de pozitif yönde olacaktır” açıklamasında bulunuyor.
Copyright 2016 © Siskon Otomasyon Reklam Ajansı İzmir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X